10 מאכלים שרצוי לא לשמור במקרר שלכם

כמעט כולנו חושבים שאם נשים משהו במקרר אז הוא יתקלקל יותר לאט. הרבה מאכלים דווקא מאבדים במהירות מערכם התזונתי, טעמם ואפילו את הטקסטורה שלהם כשמניחים אותם בטמפרטורה קרה. הנה כמה מאכלים נפוצים שכדי לשנות את הגישה כלפיהם ופשוט לתת להם להיות בטמפרטורת החדר. נצא לדרך:

אבוקדו

לרוב אנו קונים אבוקדו שעוד לא בשל לאכילה. תהליך הקירור דווקא גורם לאבוקדו להבשיל יותר לאט. ההמלצה היא לשים את האבוקדו במקום נכבד בסל הפירות שלכם. אם קניתם אבוקדו שהבשיל ומוכן לאכילה, המקרר יכול דווקא לעזור ליום או יומיים.

תפוח אדמה


מקרר ממוצע מניב קור של 3 מעלות. תפוחי אדמה בקור כזה הופכים טעמם למתוק יותר. זאת מכיוון שהעמילן הופך לסוכר במקום לח. סוכר זה הופך מסוכן בטיגון ואפיה. רצוי לאחסן אותם במגירה מאווררת ובמקום קריר.

שוקולד

רובינו פשוט מניחים את השוקולד במקרר ומגלים שהשוקולד נראה ממש לא טוב לאחר כמה ימים. זאת מכיוון שבטמפרטורה של 3 מעלות לערך, השוקולד מפריש גבישי סוכרוז על פני השטח שלו. עדיף לשמור אותו במקום קריר בארון. בימי קיץ ממש חמים ניתן לשים במקרר, אך בקופסה סגורה ואטומה ובמגירת הירקות. שם המעלות קצת יותר נוחות (5-7 מעלות).

בזיליקום

מהרגע שהכנסתם אותו למקרר הוא פשוט ינבול יותר מהר, יספוג ריחות של דברים אחרים ופשוט יראה רע. עדיף לשמור אותו בחוץ, כשהגבעולים בתוך כוס מים.

בצל

כמו תפוחי האדמה, גם את הבצלים ממש אסור לשים במקרר. גם בצל ממיר עמילן לסוכר ומעבר לכך הקירור גם הופך אותו לרך וספוג הרבה יותר מהר.

עגבניות

עגבניות שונאות קירור! יש להן את היכולת לקרר את עצמן. הן אוהבות חום והטעם שלהם דווקא משתפר כשהן בטמפרטורה נוחה. הקרור מפסיק את ההבשלה של העגבניה אז כשאתם מבשלים עגבניות מהמקרר אתם בעצם מבשלים עגבניות לא ממש בשלות.

דבש

הרבה מאיתנו שמים דבש במקרר מסיבות שונות. דבש בטמפרטורות קרות מאיץ את ההתקרמלות שלו, גורם לו לאבד את הערך התזונתי וכל הדברים הטובים שיש לדבש להציע. לאחר זמן מה במקרר הדבש גם הופך צבעו ללבן והמרקם הופך קשה כאבן.

חציל


יכול להחזיק כמה ימים בחוץ והתוצאות יותר טובות מאשר במקרר. הקור דווקא גורם לחצילים להיות רכים יותר וקליפתם ממש נרקבת. אם אינכם אוכלים את החציל בתוך כמה ימים ובכל זאת רוצים לשמרו במקרר, עדיף לעשות זאת כשהחציל עטוף במגבת ובתוך קופסה אטומה (להשתמש כמה שיותר מהר).

שום

בטמפרטורטת קרות השום בסופו של דבר יתחיל לנבוט, יקבל מרקם צמיגי ומעופש. עדיף לשמור במקום קריר, אך יבש. שוב, המקום האידיאלי, מגירת ירקות מאווררת.

שמן זית

רצוי לשמור במקום קריר וחשוך. אחסון במקרר יגרום לשמן הזית להתעבות וצפיפותו תיהיה כמעט כשל חמאה.

למתכונים מומלצים נוספים: