ספוג כלים. הדבר הכי מלוכלך בבית שלכם

ספוג כלים

כולנו שומרים על ניקיון. חלקנו יותר וחלקנו פחות, אבל מהו הדבר הכי מלוכלך שיש לנו בבית? לא תאמינו, אבל הדבר הכי מלוכלך בבית הוא ספוג כלים. כן, כן, זה שאתם משתמשים בו כל פעם לנקות את כל הכלים שאתם אוכלים מהם. ממש אירוניה בהתגלמותה. באופן מפתיע (או שלא), ספוג כלים יותר מלכולכך מהשירותים. בספוג קיימים חיידקי E-coli אשר יכולים לגרום לשלשולים, מחלות שונות במעיים ואף בדרכי השתן.

מה בדיוק קורה על הספוג שלנו? 
בכל רגע נתון שבו אנו משתמשים בספוג לנקות שאריות אוכל מהכלים, אוכל רב נספג בו. למרות המים הרבים שאנו דואגים לשפוך עליו, הוא לא באמת מתנקה. גם לא כשיש עליו המון סבון. האוכל שנשאר על הספוג ושילוב של המים החמים והטמפרטורה הכללית, הופכים אותו למקום מושלם לגדילת חיידקים.

איך מחטאים ושומרים על הניקיון?
יש כמה דרכים מצויינות לחטא את הספוגים של הכלים. הדרך הקלה ביותר היא כמובן המיקרוגל. שימו לב שחשוב מאוד לא להכניס למיקרוגל ספוגים שיש בהם שזירה של חוטי מתכת. כל מה שצריך לעשות זה להכניס את הספוג למיקרוגל לדקה כשהוא יבש. אם הספוג רטוב מומלץ לכמה דקות. דרך נוספת, להכניס את הספוג למדיח עם הכלים. אם אין ברשותכם מיקרוגל או מדיח, כל מה שאתם צריכים זה מיכל לספוג וחומץ לבן טהור. מלאו את המיכל, הכניסו את הספוג ל 5-10 דקות. פעולה זו אמורה לחסל חלק גדול מהחיידקים.

ההמלצה הכי הכי טובה שתקבלו כאן היא: תחליפו ספוג כל שבועיים וחצי. 

לסרטון וידיאו בנושא: לחצו כאן

הערות: אין לראות במידע זה המלצות רפואיות או מדעיות מדוייקות. 

למתכונים מומלצים נוספים:

מבטיחים לשלוח לכם מתכונים קלים וטעימים!

הירשמו עכשיו לקבלת מתכונים קלים ישירות לתיבת המייל שלכם בחינם.